KONST / Litografier / Färglitografi 14632161
*
nr 1463 2161
Lars Jonsson
(f. 1952), Sverige
EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 31x45cm, yttermått inklusive ram: 46x59cm
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:05:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 11:46:29
1
1.500 kr
24/4 21:11:08
2
1.600 kr
25/4 19:00:42
3
Vinnande bud
- Tema
25 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik lars jonsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:52
*
Lars Jonsson
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Läs mer om Grafik
nr 1463 2161
Lars Jonsson
(f. 1952), Sverige
EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 31x45cm, yttermått inklusive ram: 46x59cm
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 11:46:29 | 1 | 1.500 kr |
| 24/4 21:11:08 | 2 | 1.600 kr |
| 25/4 19:00:42 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
25 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik lars jonsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:52



